Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś

Co może zabrać komornik, a czego nie? Oddłużanie dla opornych

27 kwietnia 2021 pieniądze

Dlaczego wiele ludzi nic nie robi ze swoimi długami? Ponieważ myśli, że problem sam się rozwiąże. Czy kiedykolwiek dług sam się spłacił? Absolutnie nie! Dlatego każdy zadłużony powinien zdać sobie sprawę, że tylko odpowiednia pomoc prawna może rozwiązać jego problemy. Niestety, ale sami sobie z tym nie poradzimy. Szczególnie w kwestii walczenia w sądzie oraz wstrzymywania egzekucji komorniczej. Jeśli windykator już podjął kroki, to jest to naprawdę ostatni dzwonek, aby prawnik mógł nam pomóc. Jak więc działa komornik?

Egzekucja komornicza – co może zrobić komornik?

Komornik działa z ramienia sądu, dlatego po odpowiednim orzeknięciu wyroku może przejść do egzekwowania spłaty zadłużenia. Zwykle polega to na zajęciu konta bankowego, pensji oraz posiadanego majątku. Następuje to jednak tylko na wniosek wierzyciela. Zadaniem komornika jest dojście, co wchodzi w skład tego majątku. Jednak są też elementy, które nie mieszczą się w zakresie przejęcia przez egzekucję komorniczą. Są to m. in. alimenty, niektóre świadczenia i zasiłki. Wiele osób zastanawia się, na jak długo komornik może zablokować konto? Wszystko zależy od rozwoju sprawy i naszego postępowania. Wszystko, co może zabrać komornik jest jasno określone przepisami prawa. Egzekucja z pensji też nie zawsze jest możliwa, np. przy najniższej krajowej – poza egzekucją z alimentów. Warto więc zaznajomić się z tymi regulacjami.

Oddłużanie – kiedy windykator może się u nas zjawić?

Jak już wcześniej pisaliśmy, im wcześniej weźmiemy dług na poważnie, tym szybciej i łatwiej będzie działać. Windykator to już kolejny etap egzekwowania długów. Powinniśmy zgłosić się do kancelarii oddłużeniowej od razu, gdy wiemy, że mamy kłopoty. Antywindykacja postara się przygotować do oddłużania jak najlepiej się da. Mamy duże szanse na całkowite umorzenie długu. Jednak działanie anty komornik jest już bardziej skomplikowane i mamy mniejsze pole manewru. Dlatego warto zacząć już na samym początku problemów.

Skuteczne oddłużanie – długów unikanie!

Z długów można wyjść, ale można też znowu w nie wpaść. Dlatego każdy z nas powinien uczyć się na błędach. Kancelaria oddłużeniowa może nas uratować i wyciągnąć z długów, ale nie nauczy nas mądrego gospodarowania pieniędzmi czy unikania kiepskich banków. Chwilówka czy kredyt to nie rozwiązanie na każdy problem finansowy. Każdy prawnik doskonale wie, jak bywa to zgubne. My też powinniśmy to sobie uświadomić. Tylko tak unikniemy ponownego wejścia w kłopoty finansowe i dług. Drugi raz firma oddłużeniowa może już nam nawet nie pomóc.

Nie warto ryzykować długami dla ratowania innej sytuacji. Zawsze dokładnie czytaj umowy i staraj się rozsądnie podchodzić do sytuacji. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, prawnik z pewnością Ci pomoże. Unikaj niepewnych sytuacji, a jeśli znowu będziesz miał problem, to od razu zgłoś się do kancelarii oddłużeniowej! Nie wejdź znowu w bagno finansowe, które w końcu może Cię całkowicie pochłonąć.

Sposoby leasingu Audi A5

Redakcja eurobon.pl

Misją Eurobon.pl jest dostarczanie rzetelnych, interesujących i inspirujących treści, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ranking kart kredytowych
faktoring
szukanie pracy

Jesteś zainteresowany reklamą?